פארק תמנע פתוח למבקרים

שעות פתיחה: ימים א' עד שבת מ 08:00 עד 16:00
אין צורך ברישום מראש או בבדיקת קורונה למתארחים/מבקרים בפארק.

כפר תמנע

מחיר הכניסה:
ניתן לרכוש כרטיסי כניסה במחיר מוזל דרך האתר שלנו.
מבוגר מגיל 15 - 45 ₪ (מחיר מלא 49 ש"ח)                      
ילד מגיל 3 עד 14 - 36 ₪. (מחיר מלא 39 ש"ח)

כרטיס נכה/ סטודנט/ חייל 39 ₪ 
כרטיס נכה ילד 32 ₪ 
כרטיס גמלאי 34 ₪ 
**  כולל בקבוק למילוי חול צבעוני- מתנה!

לרכישת כרטיסי כניסה

במתחם האגם:
השכרת אופניים בעלות של 60 ש"ח.
סירות פדלים בעלות של 25 ש"ח ל 4 אנשים.
במתחם ישנה מסעדה חלבית כשרה המגישה ארוחות קלילות וטריות, מהשעה 08:30 עד השעה 16:00.
בנוסף פארק תמנע מציע מגוון אופציות לינה: לינת קמפינג עם אוהל שלכם, תחנות עגינה לקראוון שאתם מביאים, חדרי אירוח לזוגות ומשפחות, אוהלי "מורינגה" (עגלת גלמפיג / לשעבר וילה קמפ ),  חאן שיזף (לקבוצת אנשים / משפחות ללינה משותפת) וקראוונים מפנקים. 

בפארק מתקיימים סיורי  עששיות, טיולי שקיעה וטיולי בוקר מודרכים

פארק תמנע נוסד בשנת 1982 על ידי המועצה האזורית חבל אילות, קרן קיימת לישראל והחברה לפיתוח חוף אילת של משרד התיירות. הפארק מופעל על ידי המועצה האזורית חבל אילות באמצעות החברה הכלכלית לפיתוח התיירות ובסיוע הקרן הקיימת לישראל. הפיתוח באתר בוצע בשיתוף קק"ל, המועצה האזורית חבל אילות, תרומת משפחת צ`ודנואו ממילווקי, ותורמים מארצות הברית וקק"ל.

הכניסה לפארק תמנע נמצאת כ -20 ק"מ צפונית לאילת (כביש 90, בין סימני ק"מ 35-36). פארק תמנע הוא בקעה רחבת ידיים המשתרעת על שטח של כ 70,000 דונם, וצורתה מזכירה פרסה המוקפת במצוקים תלולים משלושת צדדיה. במרכז בקעת תמנע מתרומם הר תמנע לגובה 453 מטרים. הבקעה עצמה מהווה חלון גיאולוגי החושף תצורות נוף שפוסלו על ידי כוחות הטבע האימתניים במשך אלפי שנים, לצד סלעים מגוונים המכילים מינרלים דוגמת נחושת, ברזל, מנגן ועוד. בבקעה התקבצו תופעות טבע מיוחדות ואתרים היסטורים קדומים שאין דומים להם בישראל, לצד פעילויות מגוונות לכל המשפחה.

פארק תמנע הוא אחד מהמקומות הראשונים בעולם בהם כרו נחושת. ברחבי הפארק ניתן למצוא אלפי פירים, עדות אילמת למפעל כריית הנחושת המספר את התפתחות הכרייה וההפקה על כל שלביהן. הנחושת היא המתכת הראשונה שנעשה בה שימוש ליצירת כלי עבודה, כלי נשק, כלי בית, כלי יוקרה ופולחן. בפארק ניתן למצוא אין ספור שרידים של תנורי התכה מתקופת האימפריה המצרית הקדומה והמון ממצאים המצביעים על הפקת נחושת מאוד משמעותיתשהתבצעה בתקופה של הממלכה של דויד ושלמה.

בתמנע תוכלו להתרגש מסיפורם של אלת הנחושת חתח`ור והאל רעמסס, כמו גם מסיפור מציאת בד הצבוע בצבע ארגמן (צבע המלכים) המשוייך לתקופת הממלכה של דויד ושלמה.
להמחשת החוויה, תוכלו להעמיק את הידע שלכם במרכז המבקרים המחודש שלנו, לצפות במיצג מולטימדיה ייחודי של הקרנה של 360 מעלות המתמקד בגאולוגיה המיוחדת של הפארק, בחשיבות של של הנחושת בהתפתחות האדם ובהמחשת תהליך הפקת הנחושת מימי מצריים העתיקה ועד היום. מיטב השכלולים הטכנולוגיים גוייסו להמחשת הרקע ההיסטורי והתרבותי של האנשים שהגיעו לתמנע לפני אלפי שנים.

ממצאים מרתקים נוספים ניתן לראות במקדש האלה המצרית חתח`ור, הממוקם ליד עמודי שלמה המרהיבים בעוצמתם, באתר הפטרייה, הקשתות המרשימות וכמובן אתר ציורי הסלע העתיקים (המרכבות) ובו ציור של צייד יענים ויעלים, מרכבות רתומות לשוורים ועוד.

פארק תמנע מתהדר באתרים גיאולוגים וארכיאולוגים רבי חשיבות, ובאתרי נוף רבים ומגוונים המזכירים נופי בראשית. עצי השיטה וצמחיית המדבר, עדרי הצבאים והיעלים המשוטטים מעל הצוקים, ופעילות האדם בימי קדם ועד ימינו, הביאו להתעניינות רבה באתר ולהפיכתו למוקד תיירות רב ערך.
לקהל המבקרים מוצעות פעילויות שונות: טיול בשבילים מסומנים אל האתרים השונים, רכיבה בשבילי אופניים, טיפוס על אבן החול, שייט בסירות פדלים באגם, מילוי בקבוקים בחול צבעוני ועוד מגוון פעילויות למבוגרים וילדים. באזור האגם ניתן ליהנות ממטעמי "קפה תמנע", מחנות המזכרות וכמובן מאתר הלינה שלנו שנמצא ממש על שפת האגם.